Google z pomocą Coinbase wprowadza płatności kryptowalutowe do usług w chmurze

13 października 2022

Nowa usługa pozwoli wybranej grupie użytkowników klientów płacić za swoje usługi w chmurze za pomocą walut cyfrowych, takich jak Bitcoin.

Jak donosi stacja CNBC, gigant technologiczny planuje również zbadać wykorzystanie Coinbase Prime, usługi depozytowej do przechowywania i handlu kryptowalutami. W zamian Coinbase przeniesie niektóre ze swoich aplikacji związanych z danymi, które początkowo były przechowywane za pomocą Amazon Web Services, na Google Cloud.

Amit Zavery, wiceprezes, dyrektor generalny i szef platformy w Google Cloud, powiedział, że na początku płatności kryptowalutowe będą akceptowane tylko od wybranej grupy klientów już aktywnych w Web3 za pośrednictwem integracji Coinbase Commerce. Zavery stwierdził ponadto, że z czasem usługa będzie dostępna dla większej liczby klientów. Z kolei wiceprezes ds. rozwoju biznesu Coinbase, Jim Migdal, potwierdził, że rozmowy z Google na temat płatności, jego usługi Prime i wykorzystania chmury były prowadzone od wielu miesięcy. 

Podczas gdy szczegóły dotyczące umowy pozostają nieznane, wiadomo, że Coinbase otrzyma procent od transakcji, które ułatwia – podobnie jak w przypadku innych transakcji Coinbase Commerce.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0