Google z pomocą Coinbase wprowadza płatności kryptowalutowe do usług w chmurze

Nowa usługa pozwoli wybranej grupie użytkowników klientów płacić za swoje usługi w chmurze za pomocą walut cyfrowych, takich jak Bitcoin.

Jak donosi stacja CNBC, gigant technologiczny planuje również zbadać wykorzystanie Coinbase Prime, usługi depozytowej do przechowywania i handlu kryptowalutami. W zamian Coinbase przeniesie niektóre ze swoich aplikacji związanych z danymi, które początkowo były przechowywane za pomocą Amazon Web Services, na Google Cloud.

Amit Zavery, wiceprezes, dyrektor generalny i szef platformy w Google Cloud, powiedział, że na początku płatności kryptowalutowe będą akceptowane tylko od wybranej grupy klientów już aktywnych w Web3 za pośrednictwem integracji Coinbase Commerce. Zavery stwierdził ponadto, że z czasem usługa będzie dostępna dla większej liczby klientów. Z kolei wiceprezes ds. rozwoju biznesu Coinbase, Jim Migdal, potwierdził, że rozmowy z Google na temat płatności, jego usługi Prime i wykorzystania chmury były prowadzone od wielu miesięcy. 

Podczas gdy szczegóły dotyczące umowy pozostają nieznane, wiadomo, że Coinbase otrzyma procent od transakcji, które ułatwia – podobnie jak w przypadku innych transakcji Coinbase Commerce.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0