Grayscale inwestuje w sprzęt do wydobywania Bitcoinów

12 października 2022

Firma planuje kupować sprzęt górniczy po obniżonych cenach i oferować możliwości współinwestowania akredytowanym inwestorom.

Przedsiębiorstwo w komunikacie prasowym poinformowało o utworzeniu Grayscale Digital Infrastructure Opportunities LLC („GDIO”), podmiotu dającego możliwości współinwestowania skoncentrowanego na sprzęcie do wydobywania Bitcoinów. Wykorzystując swoją powiązaną firmę stakingową, Foundry, Grayscale zamierza nabyć sprzęt górniczy po obniżonych cenach podczas kryptowalutowej zimy.

Nowy podmiot będzie dostępny dla osób fizycznych i instytucjonalnych inwestorów akredytowanych przy minimalnej inwestycji w wysokości 25 tys. dolarów. Oczekuje się, że finansowanie zostanie zakończone przed końcem 2022 roku i zaoferuje płynność podobną do private equity lub aktywów infrastrukturalnych, które mają trzy do pięciu lat horyzontu inwestycyjnego. Inwestorzy, którzy są uznawani za akredytowanych, muszą spełniać określone kryteria dotyczące ich dochodów, wartości netto, kwalifikacji i wiedzy o rynkach finansowych.

– Nasz zespół od dawna angażuje się w obniżanie bariery inwestowania w ekosystem kryptowalut – od bezpośredniej ekspozycji na aktywa cyfrowe, poprzez zdywersyfikowane produkty tematyczne, a teraz infrastrukturę poprzez GDIO – powiedział szef Grayscale Michael Sonnenshein.

Foundry prowadzi jeden z największych basenów górniczych na świecie, Foundry USA, pod tą samą spółką macierzystą co Grayscale, Digital Currency Group. W 2021 roku Foundry USA stało się drugim co do wielkości basenem wydobywczym Bitcoina po wprowadzeniu przez Chiny zakazu handlu kryptowalutami i działalności wydobywczej.

W ostatnim czasie coraz więcej firm poszukiwało możliwości konsolidacji wśród rynku niedźwiedzia i wysokich kosztów energii. We wrześniu firma CleanSpark zajmująca się wydobyciem kryptowalut poinformowała o podpisaniu umowy nabycia zakładu wydobywczego Bitcoin firmy Mawson w Sandersville w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych za kwotę 33 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0