Senat Brazylii zatwierdził ustawę regulującą rynek kryptowalut

27 kwietnia 2022

Senat Brazylii przyjął na sesji plenarnej pierwszą w kraju ustawę regulującą rynek kryptowalut, która będzie stanowić podstawę do stworzenia ram prawnych dla branży kryptowalutowej.

Aby ustawa stała się obowiązującym prawem, musi zostać zatwierdzona przez Izbę Deputowanych, a następnie podpisana przez prezydenta Jaira Bolsonaro. Oczekuje się, że nastąpi to do końca 2022 roku.

Sesji, która zatwierdziła projekt, przewodniczył przewodniczący Senatu Rodrigo Pacheco. – Chcę pogratulować sprawozdawcy projektu, senatorowi Irajá, za zatwierdzenie, tutaj, na sesji plenarnej Senatu, tej ważnej ustawy – powiedział.

Deputowany federalny Aureo Ribeiro po raz pierwszy zaproponował projekt ustawy w 2015 roku. 25 kwietnia 2022 r. po długich obradach, Senat zatwierdził ustawę, łącząc projekt senatora Ribeiro z projektem senatora Arnsa PL 3825/2019, którego sprawozdawcą był senator Irajá Abreu.

Podczas sesji Senat potwierdził, że władza wykonawcza kraju będzie odpowiedzialna za formułowanie zasad dotyczących kryptowalut i może albo stworzyć nowy organ regulacyjny, albo przekazać swoje uprawnienia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd lub Bankowi Centralnemu Brazylii.

Podczas sesji kilku senatorów, w tym autor ustawy, senator Arns, skupiło się na dyskusji na temat odpowiednich kar za przestępstwa związane z kryptowalutami, zwłaszcza oszustwa. Według senatora Arnsa, kary za tego typu przestępstwa powinny być skalowane w zależności od wielkości popełnionych oszustw, prania brudnych pieniędzy i innych przestępstw „białych kołnierzyków”. – Kary muszą być proporcjonalne do wartości, na jaką wpływają tego typu przestępstwa. Tak więc ten, kto popełnił przestępstwo o wartości 1 miliarda dolarów amerykańskich, powodując szkody dla tysięcy ludzi, będzie podlegał wyższej karze niż ten, kto naruszył mniejszą wartość.

Propozycja senatora Arnsa została poparta przez senator Rose de Freitas, która wezwała do zwiększenia kar za przestępstwa związane z kryptowalutami i powiedziała, że na brazylijskim rynku poruszono już ponad 40 miliardów dolarów.

Senatorowie dyskutowali również o zachęcaniu górników kryptowalut do otwierania sklepów w Brazylii, ponieważ będzie obowiązywało całkowite zwolnienie z podatku w przypadku importu urządzeń do wydobywania ASIC do kraju.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0