Huobi na stałe zamknie operacje kryptowalutowe w Tajlandii

22 czerwca 2022

Po cofnięciu licencji operacyjnej przez tajlandzką Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, tajlandzki oddział Huobi ma zakończyć działalność do 1 lipca 2022 roku.

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odebrała Huobi licencję w maju 2022 r., po tym jak nie spełniała ona lokalnych przepisów. Stałe zamknięcie giełdy nastąpiło prawie osiem miesięcy po tym, jak regulatorzy zawiesili jej usługi we wrześniu 2021 r.

Huobi Thailand jest oparta na oryginalnym projekcie Huobi Cloud Thailand zbudowanym przez Huobi Cloud i jej lokalnego tajskiego partnera G.L.T. Huobi Cloud zapewnia jedynie wsparcie techniczne produktów i autoryzację marki. Obecne umowy na autoryzację marki i usługi techniczne z Huobi Thailand wygasły, a Huobi Cloud nie będzie już zapewniać wsparcia dla tego projektu w przyszłości.

Giełda twierdzi, że próbowała rozwiązać problemy regulacyjne. „Ze względu na decyzję Komisji, Huobi Thailand nie jest już autoryzowaną giełdą aktywów cyfrowych w Tajlandii. Będziemy wyłączać platformę na stałe 1 lipca 2022 roku” – napisano w komunikacie.

Oficjalne oświadczenie tajskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ujawniło, że giełda kryptowalutowa została po raz pierwszy ostrzeżona o swoich nieodpowiednich środkach systemowych w marcu 2021 roku. Giełda otrzymała również wielokrotne przedłużenia w celu naprawienia swojego systemu transakcyjnego, systemu przechowywania aktywów klientów i systemów informatycznych, ale pomimo wielokrotnych przedłużeń i zapewnień, giełda kryptowalutowa nie spełniła stawianych jej wymogów. W związku z tym, po dokładnym zbadaniu serii naruszeń i braku naprawy problemów, organ regulacyjny podjął decyzję o trwałym cofnięciu licencji na prowadzenie działalności związanej z aktywami cyfrowymi w dniu 17 maja 2022 r. „Minister Finansów, zgodnie z zaleceniem Komisji, uznał, że Huobi nadal narusza i nie spełnia warunków zamówienia SEC. Licencja na prowadzenie działalności w zakresie aktywów cyfrowych w kategorii centrum handlu tokenami cyfrowymi Huobi zostaje cofnięta, ze skutkiem od 17 maja 2022 roku” – czytamy w dokumencie.

Tajlandia jest uważana za jeden z progresywnych krajów kryptowalutowych w Azji, z ulgami podatkowymi dla handlowców i regulowanym środowiskiem dla giełd kryptowalutowych. Jednak wiele giełd kryptowalutowych, w tym Binance, napotkało w przeszłości problemy z wytycznymi regulacyjnymi. W marcu 2022 roku, tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zakazała kryptowalut jako środka płatniczego, a także ogłosiła, że giełdy kryptowalutowe muszą ujawniać awarie swoich systemów, aby zapewnić ochronę użytkowników.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0