Huobi wycofało Monero powołując się na presję regulacyjną

Giełda kryptowalut Huobi wycofa ze swojej platformy siedem różnych monet prywatności w związku z rosnącą presją regulacyjną na waluty zwiększające anonimowość (AEC).

Giełda ogłosiła, że zakończyła usługi handlowe kilku tokenów prywatności, w tym Dash (DSH), Decred (DCR), Firo (FIRO), Monero (XMR), Verge (XVG), Zcash (ZEC) i Horizen (ZEN). Tokeny zaczną być wycofywane z rynku 19 września 2022 r., podczas gdy usługi depozytowe zostały wstrzymane 12 września. Użytkownicy zostali wezwani do anulowania otwartych zleceń na monety prywatności, natomiast giełda anuluje wszelkie istniejące zlecenia w czasie delistingu i uzna konta punktowe użytkowników.

W opublikowanym komunikacie przedstawiciele Huobi podkreślają, że podjęli starania mające na celu spełnienie polityk zgodności w ponad 100 krajach, w których usługi firmy są dostępne. Wspomniano również o działaniach wspierających przestrzeganie najnowszych przepisów finansowych, a także zasad zarządzania tokenami firmy. Jedna z nich dotyczy „ukrywania lub zawieszania handlu”. Jak czytamy w dokumencie, „token jest tokenem prywatności, nie obsługuje podpisów offline lub jego kody źródłowe węzłów nie są open-sourced”.Giełda potwierdziła również, że zakończyła usługi handlowe na swoich usługach futures, margin, ETP, OTC i trading bot.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że tokeny prywatności stały się przedmiotem intensywnej kontroli w wielu krajach na całym świecie.

Tymczasem Huobi przymierza się już do przejścia na rynek Stanów Zjednoczonych po uzyskaniu licencji Money Services Business w lipcu 2022 roku. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0