Huobi wycofało Monero powołując się na presję regulacyjną

15 września 2022

Giełda kryptowalut Huobi wycofa ze swojej platformy siedem różnych monet prywatności w związku z rosnącą presją regulacyjną na waluty zwiększające anonimowość (AEC).

Giełda ogłosiła, że zakończyła usługi handlowe kilku tokenów prywatności, w tym Dash (DSH), Decred (DCR), Firo (FIRO), Monero (XMR), Verge (XVG), Zcash (ZEC) i Horizen (ZEN). Tokeny zaczną być wycofywane z rynku 19 września 2022 r., podczas gdy usługi depozytowe zostały wstrzymane 12 września. Użytkownicy zostali wezwani do anulowania otwartych zleceń na monety prywatności, natomiast giełda anuluje wszelkie istniejące zlecenia w czasie delistingu i uzna konta punktowe użytkowników.

W opublikowanym komunikacie przedstawiciele Huobi podkreślają, że podjęli starania mające na celu spełnienie polityk zgodności w ponad 100 krajach, w których usługi firmy są dostępne. Wspomniano również o działaniach wspierających przestrzeganie najnowszych przepisów finansowych, a także zasad zarządzania tokenami firmy. Jedna z nich dotyczy „ukrywania lub zawieszania handlu”. Jak czytamy w dokumencie, „token jest tokenem prywatności, nie obsługuje podpisów offline lub jego kody źródłowe węzłów nie są open-sourced”.Giełda potwierdziła również, że zakończyła usługi handlowe na swoich usługach futures, margin, ETP, OTC i trading bot.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że tokeny prywatności stały się przedmiotem intensywnej kontroli w wielu krajach na całym świecie.

Tymczasem Huobi przymierza się już do przejścia na rynek Stanów Zjednoczonych po uzyskaniu licencji Money Services Business w lipcu 2022 roku. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0