Władze Indii odmroziły konta bankowe giełdy WazirX

16 września 2022

Indyjska giełda kryptowalut była przedmiotem dochodzenia lokalnych władz w związku z zarzutami dotyczącymi prania brudnych pieniędzy, co spowodowało zamrożenie środków na kontach bankowych o wartości ponad 8,1 miliona dolarów.

Przedstawiciele WazirX poinformowali, że aktywnie współpracowali z lokalnymi władzami podczas prowadzonego przez nie dochodzenia w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy, dostarczając wszystkie niezbędne dokumenty i szczegóły, o które poproszono. Dochodzenie wymierzone było w 16 firm fintech i aplikacje pożyczek błyskawicznych, z których niektóre zabiegały o usługi od giełdy.

Giełda poinformowała, że nie toleruje żadnych nielegalnych działań na platformie. Ponadto większość użytkowników będących celem dochodzenia ED została już przez WazirX oznaczona jako podejrzana i zablokowana w latach 2020-2021. Sprawa jest nadal badana, ale fundusze firmy zostały odmrożone ze względu na brak śladów podejrzanej aktywności.

Fundusze na kontach bankowych WazirX były zamrożone od 5 sierpnia, kiedy to ED początkowo ogłosiło dochodzenie. Zablokowane fundusze wyniosły łącznie ponad 8,1 mln dolarów.

Stawiane WazirX zarzuty dotyczyły tego, że giełda przetworzyła 130 milionów dolarów w transferach środków do portfeli objętych dochodzeniem w sprawie nielegalnych działań. W świetle tych oskarżeń, przedstawiciele Binance, którzy kiedyś próbowali przejąć WazirX w 2019 roku, zdystansowali się od giełdy. Warto też przypomnieć, że WazirX było już przedmiotem dochodzeniaw 2021 roku w związku z zarzutami prania pieniędzy związanymi z nielegalnymi wpływami z hazardu online związanymi z chińskimi podmiotami.

Tym razem rozprawienie się z giełdami kryptowalut w kraju nie zatrzymało się na WazirX. 12 sierpnia 2022 r. władze Indii zamroziły łącznie 46,4 miliona dolarów w saldach bankowych Yellow Tune i saldach z giełdy kryptowalut Flipvolt. Zarzuty wobec tych podmiotów również były związane z praniem pieniędzy. Jak poinformowano, fundusze pozostaną niedostępne, dopóki giełda nie będzie w stanie rozliczyć się z dochodów z przestępstwa.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0