Instagram planuje własne NFT

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny firmy Meta, ujawnił, że jej aplikacja do udostępniania filmów i zdjęć przygotowuje się do dodania do platformy niezbywalnych tokenów.

Pracujemy nad wprowadzeniem NFT do Instagrama w najbliższym czasie – powiedział Zuckerberg podczas wystąpienia na konferencji South by Southwest w Austin w Teksasie. Założyciel Facebooka nie podał jednak, kiedy konkretnie miałoby to nastąpić. Zuckerberg powiedział również, że ma nadzieję, że w najbliższych miesiącach użytkownicy Instagrama będą mogli wybijać swoje własne NFT na platformie.

W październiku ubiegłego roku Meta zmieniła nazwę z Facebook, aby skupić się na swoich projektach związanych z metaverse. Raporty firmy z ostatniego kwartału 2021 roku po raz pierwszy ujawniły, że szczegóły finansowe jej działalności badawczo-rozwojowej w zakresie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, Reality Labs, wykazały straty w wysokości ponad 10 miliardów dolarów.

Nie jest to pierwsza próba Meta realizacji projektu związanego z kryptowalutami. W 2019 r. firma sygnalizowała plany stworzenia „Libry”, później przemianowanej na „Diem”, stabilnej waluty powiązanej z dolarem amerykańskim, która upadła z powodu braku akceptacji regulacyjnej i sprzeciwu społeczności. Projekt został wykupiony przez Silvergate Capital, choć niektórzy byli pracownicy firmy Meta chcą teraz ożywić stablecoina z otwartym kodem źródłowym poprzez budowę własnej sieci.

Tymczasem firmy zajmujące się mediami społecznościowymi szukają możliwości wprowadzenia kryptowalut i NFT do swoich platform, po tym jak Twitter podjął głośną decyzję o dodaniu obsługi zdjęć profilowych NFT w styczniu 2022 r.. Reddit wprowadził awatary NFT z własnej kolekcji, a strona dla dorosłych OnlyFans udostępniła zdjęcia profilowe NFT w grudniu 2020 roku.

Nie tylko giganci mediów społecznościowych chcą skorzystać z możliwości, jakie oferują kryptowaluty. Tradycyjne firmy finansowe wykazują swoje zainteresowanie tą przestrzenią, a American Express, główny operator kart kredytowych, sugeruje swoją ekspansję w Metaverse ze względu na złożony wniosek o rejestrację znaku towarowego.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0