Instagram planuje własne NFT

16 marca 2022

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny firmy Meta, ujawnił, że jej aplikacja do udostępniania filmów i zdjęć przygotowuje się do dodania do platformy niezbywalnych tokenów.

Pracujemy nad wprowadzeniem NFT do Instagrama w najbliższym czasie – powiedział Zuckerberg podczas wystąpienia na konferencji South by Southwest w Austin w Teksasie. Założyciel Facebooka nie podał jednak, kiedy konkretnie miałoby to nastąpić. Zuckerberg powiedział również, że ma nadzieję, że w najbliższych miesiącach użytkownicy Instagrama będą mogli wybijać swoje własne NFT na platformie.

W październiku ubiegłego roku Meta zmieniła nazwę z Facebook, aby skupić się na swoich projektach związanych z metaverse. Raporty firmy z ostatniego kwartału 2021 roku po raz pierwszy ujawniły, że szczegóły finansowe jej działalności badawczo-rozwojowej w zakresie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, Reality Labs, wykazały straty w wysokości ponad 10 miliardów dolarów.

Nie jest to pierwsza próba Meta realizacji projektu związanego z kryptowalutami. W 2019 r. firma sygnalizowała plany stworzenia „Libry”, później przemianowanej na „Diem”, stabilnej waluty powiązanej z dolarem amerykańskim, która upadła z powodu braku akceptacji regulacyjnej i sprzeciwu społeczności. Projekt został wykupiony przez Silvergate Capital, choć niektórzy byli pracownicy firmy Meta chcą teraz ożywić stablecoina z otwartym kodem źródłowym poprzez budowę własnej sieci.

Tymczasem firmy zajmujące się mediami społecznościowymi szukają możliwości wprowadzenia kryptowalut i NFT do swoich platform, po tym jak Twitter podjął głośną decyzję o dodaniu obsługi zdjęć profilowych NFT w styczniu 2022 r.. Reddit wprowadził awatary NFT z własnej kolekcji, a strona dla dorosłych OnlyFans udostępniła zdjęcia profilowe NFT w grudniu 2020 roku.

Nie tylko giganci mediów społecznościowych chcą skorzystać z możliwości, jakie oferują kryptowaluty. Tradycyjne firmy finansowe wykazują swoje zainteresowanie tą przestrzenią, a American Express, główny operator kart kredytowych, sugeruje swoją ekspansję w Metaverse ze względu na złożony wniosek o rejestrację znaku towarowego.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0