Ripple złożyło wniosek przeciwko SEC

5 grudnia 2022

Najgłośniejszy proces sądowy dotyczący kryptowalut, w którym uczestniczyła amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz Ripple, dobiega końca po prawie dwuletniej batalii.

2 grudnia 2022 r. Komisja i Ripple złożyły odpowiedzi na wzajemny sprzeciw wobec wniosków o wydanie wyroku podsumowującego.

W dokumencie przedstawiciele Ripple twierdzą, że komisja nie udowodniła, że oferta XRP firmy w latach 2013-2020 była ofertą lub sprzedażą „umowy inwestycyjnej”, a zatem papierem wartościowym w świetle federalnych przepisów dotyczących bezpieczeństwa.

Ripple zakończył dokument stwierdzeniem, że „sąd powinien przychylić się do wniosku pozwanego i powinien odrzucić wniosek SEC”.

Stuart Alderoty, główny radca prawny Ripple stwierdził, że firma jest zadowolona z linii obrony, którą zastosowano w imieniu całego przemysłu kryptowalutowego.

Trwający spór prawny między Komisją Papierów Wartościowych i Giełd a firmą Ripple rozpoczął się w grudniu 2020 roku, kiedy to Komisja zainicjowała działania prawne przeciwko Ripple, twierdząc, że firma zebrała 1,3 miliarda dolarów, oferując rodzimą kryptowalutę Ripple XRP jako niezarejestrowane papiery wartościowe.

Przypomnijmy, że  były prokurator federalny James Filan stwierdził, że w sprawie SEC vs Ripple pozostały do rozstrzygnięcia tylko trzy kwestie. Chodzi o wnioski o wydanie wyroku skróconego, wyzwania dotyczące ekspertów i kwestie pieczęci dotyczące raportów ekspertów, dokumentów Hinman i innych materiałów, na które Komisja i Ripple powołują się w swoich wnioskach. Dokumenty Hinman odnoszą się do przemówienia, które William Hinman wygłosił na Yahoo Finance All Markets Summit w czerwcu 2018 roku, gdzie stwierdził, że Ether nie jest papierem wartościowym.

Filan uważa, że sędzia Torres nie będzie zajmować się trzema dużymi kwestiami oddzielnie. Jego zdaniem będzie decydował o wszystkich kwestiach razem, a gdy orzeknie o wnioskach o wydanie wyroku podsumowującego, zostanie wydane jedno duże pisemne orzeczenie. Szacuje się, że nastąpi to w dniu lub przed 31 marca 2023 r.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0