Nubank będzie oferował usługi inwestycyjne w kryptowaluty

Największy bank cyfrowy w Brazylii i Ameryce Łacińskiej, ogłosił, że nawiązał współpracę z Paxos, aby umożliwić klientom banku kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut.

Wraz z uruchomieniem nowych usług transakcji kryptowalutowych, Nubank ogłosił, że przeznaczy około 1 proc. swoich aktywów netto na bitcoin za pośrednictwem kasy Nu Holdings, firmy, która kontroluje Grupę Nubank. „Ten ruch wzmacnia przekonanie firmy o obecnym i przyszłym potencjale Bitcoina w zakłócaniu usług finansowych w regionie” – napisano w komunikacie.

Usługa inwestowania w kryptowaluty zostanie w pełni wdrożona do końca czerwca. – Nie ma wątpliwości, że kryptowaluty to rosnący trend w Ameryce Łacińskiej – wyjaśnił założyciel i dyrektor generalny Nubanku David Velez. – Uważnie śledziliśmy rynek i wierzymy, że w regionie istnieje potencjał transformacyjny – dodał.

Nubank poinformował również, że integracja z kryptowalutami ma na celu rozszerzenie i poprawę dostępu do tego rosnącego rynku. Bank chce ułatwić klientom, aby kupno, posiadanie i sprzedaż walut cyfrowych za pośrednictwem aplikacji bez konieczności otwierania nowych kont lub przelewania gotówki. Firma potwierdziła również plany rozszerzenia w przyszłości oferty poza BTC i ETH, ale nie sprecyzowała, jakie aktywa zostaną uwzględnione.

Poprzez zestaw interfejsów API, Paxos umożliwi Nubank oferowanie klientom usług kryptowalutowych, podobnie jak Mercado Livre i PayPal.

Nubank ma ponad 50 milionów klientów w samej Brazylii. Według Paxos, jego partnerstwo z bankiem cyfrowym stanowi ważny ruch strategiczny, ponieważ Ameryka Łacińska nadal rozwija się jako centrum kryptowalut.

Chociaż jest to pierwszy raz, kiedy Nubank oferuje klientom możliwość zakupu BTC i ETH całkowicie bezwarunkowo, bank nie jest nowicjuszem w dziedzinie aktywów cyfrowych. Poprzez Nulinvest, platformę, którą Nubank przejął w 2020 roku, bank pozwala klientom na zakup funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na rynek aktywów cyfrowych. Wraz z przejęciem, Nubank zaczął również oferować QBTC11, fundusz typu exchange-traded, który jest w 100% przypisany do bitcoina, zarządzany przez QR Asset Management i należący do grupy QR Capital.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0