Nubank będzie oferował usługi inwestycyjne w kryptowaluty

12 maja 2022

Największy bank cyfrowy w Brazylii i Ameryce Łacińskiej, ogłosił, że nawiązał współpracę z Paxos, aby umożliwić klientom banku kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut.

Wraz z uruchomieniem nowych usług transakcji kryptowalutowych, Nubank ogłosił, że przeznaczy około 1 proc. swoich aktywów netto na bitcoin za pośrednictwem kasy Nu Holdings, firmy, która kontroluje Grupę Nubank. „Ten ruch wzmacnia przekonanie firmy o obecnym i przyszłym potencjale Bitcoina w zakłócaniu usług finansowych w regionie” – napisano w komunikacie.

Usługa inwestowania w kryptowaluty zostanie w pełni wdrożona do końca czerwca. – Nie ma wątpliwości, że kryptowaluty to rosnący trend w Ameryce Łacińskiej – wyjaśnił założyciel i dyrektor generalny Nubanku David Velez. – Uważnie śledziliśmy rynek i wierzymy, że w regionie istnieje potencjał transformacyjny – dodał.

Nubank poinformował również, że integracja z kryptowalutami ma na celu rozszerzenie i poprawę dostępu do tego rosnącego rynku. Bank chce ułatwić klientom, aby kupno, posiadanie i sprzedaż walut cyfrowych za pośrednictwem aplikacji bez konieczności otwierania nowych kont lub przelewania gotówki. Firma potwierdziła również plany rozszerzenia w przyszłości oferty poza BTC i ETH, ale nie sprecyzowała, jakie aktywa zostaną uwzględnione.

Poprzez zestaw interfejsów API, Paxos umożliwi Nubank oferowanie klientom usług kryptowalutowych, podobnie jak Mercado Livre i PayPal.

Nubank ma ponad 50 milionów klientów w samej Brazylii. Według Paxos, jego partnerstwo z bankiem cyfrowym stanowi ważny ruch strategiczny, ponieważ Ameryka Łacińska nadal rozwija się jako centrum kryptowalut.

Chociaż jest to pierwszy raz, kiedy Nubank oferuje klientom możliwość zakupu BTC i ETH całkowicie bezwarunkowo, bank nie jest nowicjuszem w dziedzinie aktywów cyfrowych. Poprzez Nulinvest, platformę, którą Nubank przejął w 2020 roku, bank pozwala klientom na zakup funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na rynek aktywów cyfrowych. Wraz z przejęciem, Nubank zaczął również oferować QBTC11, fundusz typu exchange-traded, który jest w 100% przypisany do bitcoina, zarządzany przez QR Asset Management i należący do grupy QR Capital.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0