Prawie połowa Niemców zamierza inwestować w kryptowaluty

24 marca 2022

Według raportu opublikowanego przez firmę KuCoin, 44 proc. Niemców jest zainteresowanych inwestowaniem w kryptowaluty.

44 proc. Niemców jest zmotywowanych do inwestowania w kryptowaluty, podczas gdy 37 proc. niemieckich inwestorów kryptowalutowych handluje kryptowalutami od ponad roku. Tak wynika z raportu firmy KuCoin, która podzieliła się kilkoma pochlebnymi statystykami dotyczącymi przyszłości kryptowalut w Niemczech.

Johnny Lyu, dyrektor generalny KuCoin, tłumaczy, że kryptowaluty są bardzo popularne wśród zwolenników strategii akumulacji, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. – Wolą oni oszczędzać na emeryturę na własną rękę i dywersyfikować swoje oszczędności poprzez wykorzystanie kryptowalut – dodaje. Jednocześnie Lyu zastrzega, że pomimo dużego popytu na kryptowaluty wśród Niemców, kraj ten nie ma jeszcze konkretnych przepisów, które jednoznacznie regulowałyby korzystanie z cyfrowych pieniędzy.

W rzeczywistości, chociaż Niemcy były pierwszym krajem, który uznał, że Bitcoiny są „jednostkami wartości” i mogą być klasyfikowane jako „instrument finansowy”, do tej pory lokalny regulator odniósł jedynie „pewien sukces w regulowaniu kryptowalut”. Jednak Niemcy były pierwszym krajem na świecie, który przyjął strategię blockchain i co ciekawe, stanowisko polityczne Niemiec w stosunku do kryptowalut stało się przedmiotem dyskusji podczas ostatnich wyborów parlamentarnych.

Raport stwierdza, że 69 proc. inwestorów kryptowalutowych to mężczyźni, podczas gdy kobiety stanowią osób zainteresowanych kryptowalutami, co pokazuje, że kobiety są bardziej zainteresowane przyszłością finansów niż dotychczasowymi finansami. Co więcej, młodsze grupy demograficzne wykazują bardziej samokierujący się i skoncentrowany na akcjach styl inwestowania i ogólnie są znacznie bardziej świadome, w szczególności ryzyka inflacji.

Jednak przyszłość pozostaje niepewna, szczególnie jeśli chodzi o środowisko regulacyjne, ponieważ Federalny Urząd Nadzoru Finansowego w Niemczech nigdy nie przestaje ostrzegać przed ryzykiem.

Przymnijmy, że w 2021 roku Niemcy zrobiły pierwszy oficjalny krok w kierunku akceptacji inwestycji w kryptowaluty, zatwierdzając specjalne fundusze do inwestowania w aktywa cyfrowe.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0