Liczba kryptowalutowych miliarderów wzrosła o 60 proc. w ciągu roku

6 kwietnia 2022

Lista miliarderów „Forbesa” została zaktualizowana, a liczba osób, które dorobiły się ogromnych fortun na aktywach cyfrowych, znacznie wzrosła.

Na liście elity kryptowalutowej znajduje się obecnie 19 miliarderów, czyli o siedmiu więcej niż w 2021 roku, co poszerza listę o 58%. Czasopismo opublikowało swoją najnowszą listę najbogatszych kryptowalutowych graczy 5 kwietnia 2022 r., ale król tego zestawienia pozostał niezmieniony.

Dyrektor generalny i założyciel Binance, Changpeng „CZ” Zhao, jest nadal najbogatszym człowiekiem w branży, a obecnie 19. najbogatszym na świecie ze względu na stosunkowo niedawno zgromadzony majątek. Gazeta obniżyła wartość majątku „CZ” z szacowanych w zeszłym roku 96 miliardów dolarów do obecnych 65 miliardów dolarów. To jednak nadal czyni go najbogatszą osobą w branży.

Założyciel i dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried, zajął drugie miejsce po „CZ” z ogromną sumą 24 miliardów dolarów szacowanej wartości netto. Został on nazwany „kryptowalutowym Robin Hoodem”, ponieważ wielokrotnie powtarzał, że chce rozdać większość tej fortuny. Ale z 24 miliardami dolarów wciąż w rękach, najwyraźniej jeszcze mu się to nie udało.

Prezes i założyciel Coinbase Brian Armstrong zajmuje trzecie miejsce z 6,6 miliardami dolarów. Chris Larsen z firmy Ripple i bliźniacy Winklevoss z Gemini znajdują się na liście z około 4 miliardami dolarów na koncie.

Nowymi graczami na liście miliarderów kryptowalutowych są współzałożyciel i dyrektor ds. technologii FTX Gary Wang, którego wartość netto wynosi 5,6 miliarda dolarów dzięki 16 proc. udziałów w firmie, oraz Nikil Viswanathan i Joseph Lau, współzałożyciele firmy Alchemy, zajmującej się blockchainem i Web3. Wartość netto tej pary wynosi 2,4 mld USD, co plasuje ich na jedenastym miejscu.

Współzałożyciele giełdy OpenSea NFT, Devin Finzer i Alex Atallah, również są nowicjuszami na tegorocznej liście kryptowalut, a ich wartość netto szacuje się na 2,2 miliarda dolarów.

Na liście znajduje się również kilka innych znaczących nazwisk, w tym Song Chi-hyung, założyciel południowokoreańskiej giełdy Upbit, którego wartość szacuje się na 3,7 miliarda dolarów. Wiceprezes południowokoreańskiej firmy Dunamu, Kim Hyoung-nyon, posiada około 13% udziałów w Upbit, co daje mu wartość netto w wysokości 1,9 miliarda dolarów. Z kolei Michael Saylor z MicroStrategy pozostał kryptowalutowym miliarderem z szacunkową wartością netto 1,6 miliarda dolarów.

„Forbes” opublikował pierwszą elitarną listę kryptowalut w 2018 roku. Wówczas poprzeczka była znacznie niższa – aby znaleźć się na liście, trzeba było posiadać majątek w wysokości 350 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0