Liczba kryptowalutowych miliarderów wzrosła o 60 proc. w ciągu roku

Lista miliarderów „Forbesa” została zaktualizowana, a liczba osób, które dorobiły się ogromnych fortun na aktywach cyfrowych, znacznie wzrosła.

Na liście elity kryptowalutowej znajduje się obecnie 19 miliarderów, czyli o siedmiu więcej niż w 2021 roku, co poszerza listę o 58%. Czasopismo opublikowało swoją najnowszą listę najbogatszych kryptowalutowych graczy 5 kwietnia 2022 r., ale król tego zestawienia pozostał niezmieniony.

Dyrektor generalny i założyciel Binance, Changpeng „CZ” Zhao, jest nadal najbogatszym człowiekiem w branży, a obecnie 19. najbogatszym na świecie ze względu na stosunkowo niedawno zgromadzony majątek. Gazeta obniżyła wartość majątku „CZ” z szacowanych w zeszłym roku 96 miliardów dolarów do obecnych 65 miliardów dolarów. To jednak nadal czyni go najbogatszą osobą w branży.

Założyciel i dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried, zajął drugie miejsce po „CZ” z ogromną sumą 24 miliardów dolarów szacowanej wartości netto. Został on nazwany „kryptowalutowym Robin Hoodem”, ponieważ wielokrotnie powtarzał, że chce rozdać większość tej fortuny. Ale z 24 miliardami dolarów wciąż w rękach, najwyraźniej jeszcze mu się to nie udało.

Prezes i założyciel Coinbase Brian Armstrong zajmuje trzecie miejsce z 6,6 miliardami dolarów. Chris Larsen z firmy Ripple i bliźniacy Winklevoss z Gemini znajdują się na liście z około 4 miliardami dolarów na koncie.

Nowymi graczami na liście miliarderów kryptowalutowych są współzałożyciel i dyrektor ds. technologii FTX Gary Wang, którego wartość netto wynosi 5,6 miliarda dolarów dzięki 16 proc. udziałów w firmie, oraz Nikil Viswanathan i Joseph Lau, współzałożyciele firmy Alchemy, zajmującej się blockchainem i Web3. Wartość netto tej pary wynosi 2,4 mld USD, co plasuje ich na jedenastym miejscu.

Współzałożyciele giełdy OpenSea NFT, Devin Finzer i Alex Atallah, również są nowicjuszami na tegorocznej liście kryptowalut, a ich wartość netto szacuje się na 2,2 miliarda dolarów.

Na liście znajduje się również kilka innych znaczących nazwisk, w tym Song Chi-hyung, założyciel południowokoreańskiej giełdy Upbit, którego wartość szacuje się na 3,7 miliarda dolarów. Wiceprezes południowokoreańskiej firmy Dunamu, Kim Hyoung-nyon, posiada około 13% udziałów w Upbit, co daje mu wartość netto w wysokości 1,9 miliarda dolarów. Z kolei Michael Saylor z MicroStrategy pozostał kryptowalutowym miliarderem z szacunkową wartością netto 1,6 miliarda dolarów.

„Forbes” opublikował pierwszą elitarną listę kryptowalut w 2018 roku. Wówczas poprzeczka była znacznie niższa – aby znaleźć się na liście, trzeba było posiadać majątek w wysokości 350 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0