Santander UK ogranicza transakcje kryptowalutowe

8 listopada 2022

Międzynarodowa grupa bankowa Santander wdrożyła limit transakcji kryptowalutowych dla swoich klientów w Wielkiej Brytanii. Grupa podała ostrzeżenia o oszustwach kryptowalutowych od regulatorów jako powód swojej decyzji. 

Bank zamierza chronić swoich klientów przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w aktywa kryptowalutowe tłumacząc,, że „pieniądze przechowywane w portfelach kryptowalutowych klientów prawdopodobnie nie będą chronione przez Urząd Rzecznika Finansowego i system rekompensat za usługi finansowe, jeśli coś pójdzie nie tak.”

Przedstawiciele banku są zdania, że najlepszym sposobem ochrony swoich klientów jest ograniczenie ilości pieniędzy, które mogą wysłać na giełdy kryptowalut. Podmiot uważa, że jest to najlepszy sposób, aby upewnić się, że pieniądze pozostają bezpieczne.

Nowe zasady będą obowiązywały od 15 listopada 2022 r., a klienci będą ograniczeni do limitu 1 tys. funtów brytyjskich na transakcję oraz całkowitego limitu 3 tys. funtów miesięcznie. „Będziemy wprowadzać więcej zmian, aby ograniczyć lub zapobiec płatnościom na giełdy kryptowalut w przyszłości, choć zawsze damy Ci znać przed wprowadzeniem tych zmian” – napisano w komunikacie Santandera. Pomimo nowych limitów klienci nadal będą mogli otrzymywać płatności z giełd kryptowalutowych na swoich kontach bankowych.

Przypomnijmy, że w 2021 roku banki Santander w Wielkiej Brytanii poszły w ślady Barclays, zakazując swoim klientom wysyłania płatności do Binance, powołując się na ostrzeżenia Financial Conduct Authority.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0