MetaMask pozwala na kupowanie kryptowalut za pomocą Apple Pay

2 kwietnia 2022

Popularny portfel kryptowalutowy Ethereum MetaMask rozszerzył swoją działalność na ekosystem Apple, uruchamiając integrację z platformą płatniczą tej firmy.

29 marca 2022 r. MetaMask ogłosił szereg aktualizacji do swojej wersji mobilnej 4.3.1, z których najbardziej znaczącą była integracja z Apple Pay. Problem polega na tym, że Apple nie obsługuje bezpośrednio płatności kryptowalutowych za pośrednictwem własnej platformy, więc trzeba to robić za pośrednictwem Wyre, która obsługuje kryptowaluty i integruje się z Apple Pay.

Użytkownicy mogą teraz również kupować kryptowaluty za pomocą kart debetowych lub kredytowych, eliminując konieczność wcześniejszego wysyłania ETH do aplikacji. Użytkownicy Apple Pay mogą codziennie wpłacać do portfela maksymalnie 400 dolarów, korzystając z kart Visa lub Mastercard oraz interfejsu API Wyre.

MetaMask korzysta również z platformy płatniczej Transak, aby umożliwić użytkownikom kupowanie kryptowalut za pomocą kart kredytowych lub debetowych. Jednak osoby, które chcą skorzystać z którejkolwiek z platform płatniczych, muszą przejść proces KYC (know-you-customer).

Korzystanie z MetaMask na warstwie 1 wiąże się jednak również z opłatami za gaz, choć firma twierdzi, że nie czerpie z tego zysków. MetaMask ma również swoje własne opłaty, które wynoszą 0,875% transakcji.

Jedną z innych aktualizacji było wsparcie dla transakcji bez gazu, czyli takich, w których prywatne blockchainy, projekt lub protokół, płacą za gaz w imieniu użytkownika.

15 marca 2022 r. MetaMask przekroczył liczbę 30 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników, co czyni go jednym z najpopularniejszych portfeli kryptowalutowych dostępnych obecnie na rynku. Wiadomość ta ujawniła również rundę zbierania funduszy w wysokości 450 milionów dolarów dla ConsenSys, firmy zajmującej się rozwiązaniami Ethereum, która jest odpowiedzialna za opracowanie portfela.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0