MetaMask umożliwi zakup i transfer Ethereum za pomocą PayPala

19 grudnia 2022

Z usługi będą mogli w pierwszej kolejnosci korzystać wybrani użytkownicy PayPala na terenie Stanów Zjednoczonych.

Platforma płatności cyfrowych PayPal nawiązała współpracę z firmą macierzystą MetaMask, ConsenSys, aby umożliwić użytkownikom MetaMask zakup i transfer Ether za pośrednictwem platformy PayPal. Usługa będzie początkowo rozwijana tylko dla wybranych użytkowników PayPala w Stanach Zjednoczonych, ponieważ kraj ten jest jednym z największych rynków MetaMask pod względem użytkowników. 

Współpraca ma na celu umożliwienie użytkownikom bezproblemowego zakupu i transferu ETH z PayPal do MetaMask. Po zalogowaniu użytkownika do aplikacji mobilnej MetaMask App nastąpi jego przekierowanie do konta PayPal w celu zakończenia transakcji. – Integracja z PayPal pozwoli naszym amerykańskim użytkownikom nie tylko na bezproblemowe kupowanie kryptowalut za pośrednictwem MetaMask, ale także na łatwe odkrywanie ekosystemu Web3 – powiedział Lorenzo Santos, kierownik produktu w MetaMask.

PayPal to kolejna firma płatnicza integrująca kryptowaluty ze swoimi usługami, która chce umożliwić swoim użytkownikom łatwą interakcję z ekosystemem kryptowalut. 

Przypomnijmy, że w listopadzie 2023 r. MoneyGram, firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi peer-to-peer, ogłosiła, że amerykańscy użytkownicy, w tym ci z Waszyngtonu, mogą kupować, sprzedawać i posiadać kryptowaluty – konkretnie Bitcoin, Ethereum i Litecoin  – za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej MoneyGram. Z kolei w październiku firma Western Union złożyła wniosek o rejestrację trzech znaków towarowych dotyczących zarządzania portfelami cyfrowymi i wymiany aktywów cyfrowych, a także pochodnych towarów, co wskazuje, że firma płatnicza prawdopodobnie planuje rozszerzyć swoje usługi na sferę Web3.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0