Morgan Stanley zachęca do kupna obligacji Salwadoru

21 lipca 2022

Bankowy gigant oszacował, że Salwador nie będzie miał problemów ze spłatą swojego długu przez kolejny rok, pomimo kryzysu, z którym obecnie się boryka.

Simon Waever, globalny szef strategii suwerennych kredytów na rynkach wschodzących w Morgan Stanley, poinformował inwestorów, że obligacje Salwadoru są nadmiernie karane przez warunki rynkowe, pomimo tego, że kraj ma lepsze wyniki finansowe niż wiele innych państw. „Rynki wyraźnie wyceniają wysokie prawdopodobieństwo scenariusza autarkii, w którym Salwador nie wywiązuje się ze zobowiązań, ale nie dochodzi do restrukturyzacji” – napisano w komunikacie.

Waever zauważył, że dług kraju nie powinien handlować niżej niż 0,437 dolara, nawet w przypadku niewykonania zobowiązania, ale przyznał również, że poziom ten jest niemożliwy do osiągnięcia w obecnej kondycji rynkowej ze względu na zacieśnienie globalnej płynności.

Analitycy szacują, że Salwador nie powinien mieć problemu ze spłatą długów przez najbliższe 12 miesięcy ze względu na nadwyżkę pierwotną, a dodatkowo ma mniejsze terminy zapadalności niż inne zagrożone kraje, takie jak Argentyna, Egipt i Ukraina.

Salwador uczynił Bitcoin legalnym środkiem płatniczym we wrześniu 2021 roku. Od tamtej pory Kraj zakupił BTC o wartości 56 milionów, a zyski z zakupu wykorzystał do budowy szkół i szpitali.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0