Nexo rezygnuje z prowadzenia działalności w Stanach Zjednoczonych

9 grudnia 2022

Kryptowalutowa platforma pożyczkowa w ciągu kilku najbliższych miesięcy zamierza zaprzestać działalności w USA.

W poście opublikowanym na firmowym blogu poinformowano, że przez ostatnie 18 miesięcy firma kontaktując się z odpowiednimi organami próbowała ustalić, w jaki sposób powinna  przestrzegać amerykańskich przepisów finansowych. Jak się okazuje, rozmowy te nie doprowadziły do porozumienia między przedsiębiorstwem, a amerykańskimi urzędnikami.

„Nasza decyzja została podjęta po ponad 18 miesiącach dialogu w dobrej wierze z amerykańskimi stanowymi i federalnymi organami regulacyjnymi. Rozmowy te utknęły w martwym punkcie. Jest teraz niestety jasne dla nas, Stany Zjednoczone nie dają ścieżki rozwoju przedsiębiorstwom blockchain. Nie możemy dać naszym klientom gwarancji, że organy regulacyjne koncentrują się na ich najlepszym interesie” – napisano w oświadczeniu.

Nexo ujawniło, że nie świadczy juz usług dla klientów z Nowego Jorku i Vermont oraz zawiesiło dalsze rejestracje produktu Earn Interest platformy w Stanach Zjednoczonych. Ponadto obecni klienci w ośmiu innych stanach przestali mieć dostęp do produktu Earn Interest od dnia 6 grudnia 2022 r.

Amerykańskie władze odpowiedzialne za politykę kryptowalutową znalazły się pod ostrzałem po upadku giełdy kryptowalutowej FTX. Niektórzy amerykańscy ustawodawcy argumentowali, że regulatorzy powinni otrzymać bardziej ekspansywne uprawnienia do monitorowania giełd kryptowalutowych. Z drugiej strony, niektórzy przedstawiciele branży kryptowalutowej wysunęli twierdzenie, że nadmierna regulacja kieruje amerykańskich inwestorów na bardziej ryzykowne giełdy offshore.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0