Visa chce umożliwić automatyczne płacenie rachunków z portfela kryptowalutowego

21 grudnia 2022

Firma chce wdrożyć rozwiązanie, które pozwoli użytkownikom kryptowalut automatycznie płacić swoje rachunki za energię elektryczną i telefon za pośrednictwem swoich samoobsługowych portfeli kryptowalutowych.

Zespół ds. rozwiązań kryptowalutowych firmy Visa zaproponował rozwiązanie, które pozwoliłoby dostawcom na automatyczne wydawanie środków z portfeli kryptowalutowych zasilanych Ethereum użytkowników, bez konieczności ręcznego podpisywania się użytkownika na każdej transakcji.

Automatyczne płatności za powtarzające się rachunki są powszechne w tradycyjnym świecie bankowym, dając użytkownikom możliwość zezwolenia niektórym dostawcom usług na pobieranie środków z wybranych przez nich kont bankowych w celu opłacenia rachunków – takich jak subskrypcja Netflix lub miesięczny rachunek telefoniczny. Taki mechanizm nie jest jednak możliwy dla właścicieli portfeli self-custodial.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Visa, zautomatyzowane programowalne płatności, które ściągają płatności z konta użytkownika w powtarzających się odstępach czasu, wymagają wdrozenia nwych rozwiązań. Dzieje się tak dlatego, że w portfelach self-custodial użytkownik jest jedyną osobą kontrolującą klucze prywatne, co oznacza, że musi ręcznie podpisać się na transakcjach, ponieważ inteligentny kontrakt nie może samodzielnie inicjować transakcji

zapowiada, że automatycznie powtarzające się płatności za pośrednictwem kryptowalut będą możliwe dzięki nowemu rodzajowi portfela samokontrolnego o nazwie „delegowalne konta”, który opiera się na koncepcji „Account Abstraction”..Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, przedstawił tę koncepcję w 2015 roku, która zasadniczo umożliwia łączenie portfeli i inteligentnych kontraktów opartych na Ethereum w jedno konto, wśród innych przypadków użycia.

Poprzez oparty na Account Abstraction  portfel self-custody lub delegowalne konto, konta użytkowników funkcjonowałyby jak inteligentne kontrakty, co oznacza, że ludzie mogą zaplanować transakcje bez konieczności podpisywania się, aby zainicjować każdą transakcję.

Aplikacja mogłaby pozwolić użytkownikowi na skonfigurowanie programowalnej instrukcji płatności, która może automatycznie przepychać środki z jednego konta portfela samozachowawczego do innego w powtarzających się odstępach czasu, nie wymagając aktywnego udziału użytkownika za każdym razem.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0