Spadek Terry spodowodał straty w protokołach DeFi

13 maja 2022

Pozornie niekończący się spadek kursu waluty Terra (LUNA) wpłynął na dwa zdecentralizowane protokoły finansowe (DeFi) z powodu rozbieżności w cenie, ponieważ Chainlink price feed dla LUNA został zawieszony z powodu ekstremalnych warunków rynkowych.

Oparty na Avalanche protokół płynnościowy Blizz Finance poinformował, że ponieważ cena LUNA utknęła na poziomie 0,10 dolara, atakujący byli w stanie zdeponować miliony LUNA, aby „pożyczyć całe zabezpieczenie”. W rezultacie Blizz Finance wspomniał, że jego protokół został wydrenowany, zanim jego zespół zdążył zrobić pauzę. Zespół przeprosił wszystkich, którzy ucierpieli z tego powodu. „Zbudowaliśmy ekosystem AVAX w dobrej wierze, oczekując, że oracle @chainlink będą zachowywać się zgodnie z oczekiwaniami. Przepraszamy wszystkich, których to dotknęło” – napisano w komunikacie.

W oficjalnym oświadczeniu Venus Protocol wyjaśniło, że kiedy Chainlink wstrzymał podawanie cen LUNA, cena LUNA na ich platformie pozostała na poziomie 0,107 dolara, podczas gdy cena rynkowa wynosiła 0,01 dolara. Platforma straciła 11,2 miliona dolarów z powodu zawieszenia kursu, jednak jej przedstawiciele zapewnili, że wykorzystająfundusz ryzyka, aby zaradzić temu niedoborowi.

Choć wydaje się, że przyczyną fiaska było zawieszenie podawania cen przez Chainlink, niektórzy uważają, że straty wynikały z zaniedbania protokołów.

Tymczasem blockchain Terra został wstrzymany, ponieważ jego token spadł o ponad 99%. Według Terraform Labs, sieć blockchain została przerwana, aby zapobiec atakom rządowym. Jednak jej zespół skoordynował ponowne uruchomienie sieci niemal natychmiast.

Ponieważ LUNA nadal spadała, giełda kryptowalutowa Binance wycofała z obrotu swoją parę LUNA/Tether (USDT). Podejmując środki ostrożności, giełda ogłosiła w czwartek, że usunie parę, jeśli cena LUNA spadnie poniżej 0,005 USDT.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0