Polygon zobowiązuje się do przejścia na neutralność węglową w 2022 r.

13 kwietnia 2022

Sieć zobowiązała się również do przeznaczenia 20 milionów dolarów na zrekompensowanie emisji dwutlenku węgla i promowanie ruchu w całej branży.

Sieć Polygon zobowiązała się do przejścia w 2022 roku na neutralność węglową i pozytywny wpływ na klimat, publikując „Zielony Manifest: Inteligentny kontrakt z planetą Ziemią”. Firma zobowiązała się również do przeznaczenia 20 milionów dolarów na kompensację emisji dwutlenku węgla i zakup dodatkowych kredytów, aby ostatecznie stać się neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Częścią planu rozwiązania skalowania Ethereum na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości jest zapewnienie zasobów dla partnerów ekosystemu, którzy również chcą zrównoważyć swój ślad węglowy. Ponadto, przedsiębiorstwo ma nadzieję ułatwić organizacjom pozarządowym przekazywanie darowizn na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi.

Zielony Manifest stawia wolność „w centrum etosu Web3”, a zmiany klimatyczne jako największe zagrożenie dla tej wolności. Przejście na neutralność węglową oznacza, że każda wybita NFT, zmostkowany token lub transakcja DeFi dokonana na Polygon zostanie rozliczona, a jej wpływ na środowisko zostanie zrównoważony. Długoterminowa wizja Polygon zakłada, że ekosystem stanie się pierwszym blockchainem, który będzie miał pozytywny wpływ na klimat.

Polygon współpracuje z KlimaDAO, organizacją deweloperów, która zapewnia technologię kompensacji emisji dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw, a także z firmą Offsetra, która dostarcza firmie narzędzie do analizy, które mierzy intensywność emisji dwutlenku węgla w sieci. Analizując emisje ze sprzętu węzła tyczenia lub działań związanych z mostkowaniem oraz zużycie energii w wyniku interakcji z siecią Ethereum Mainnet, można lepiej opracować strategię zarządzania.

Firma Polygon opublikowała również analizę emisji, która wykazała, że 99% emisji Polygon wynika z działań związanych z tyczeniem i mostkowaniem, które wiążą się z transakcjami w Ethereum Mainnet. Firma poinformowała, że całkowita emisja sieci wynosiła 90 645 ton CO2e w okresie od lutego 2021 r. do lutego 2022 r.

W ostatnim czasie Firma pozyskała 450 milionów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez Sequoia i inne duże fundusze venture blockchain w celu rozszerzenia swoich rozwiązań skalowania, które obejmują Polygon PoS, Polygon Edge i Polygon Avail. Według współzałożyciela Polygon, Sandeepa Nailwala, te inicjatywy w zakresie skalowalności i zrównoważonego rozwoju są częścią ich ogólnej strategii mającej na celu wspieranie przyjęcia się aplikacji Web3 w głównym nurcie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0