Nowy szef Krakena nie planuje rejestracji firmy jako giełdy

27 września 2022

Dave Ripley nie widzi powodu, aby rejestrować się jako giełda, ponieważ Kraken nie oferuje użytkownikom papierów wartościowych.

Nowo mianowany dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Kraken oświadczył, że nie planuje rejestrować firmy w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ani wycofywać z obrotu żadnych tokenów, które zostały oznaczone przez Komisję jako papiery wartościowe. Nie wykluczył on jednak całkowicie notowania tokenów bezpieczeństwa, zauważając, że “może istnieć jakiś nowy token, który staje się interesujący, a także zdarza się, że jednocześnie jest papierem wartościowym, w tym przypadku, potencjalnie bylibyśmy zainteresowani tą ścieżką”.

Dave Ripley ma zastąpić Jesse Powella po tym, jak współzałożyciel Krakena zdecydował się na ustąpienie z zajmowanego przez siebie przez 11 lat stanowiska w dniu 21 września 2022 r. 

W oświadczeniu firmy, w którym poinformowano o zmianach na najwyższym szczeblu przedsiębiorstwa, Ripley powiedział, że jego cele są zgodne z celami Powella, a także zauważył, że Powell planuje pozostać bardzo zaangażowany w firmę.

Oświadczenia Ripleya na temat aktywów kryptowalutowych wydają się stać w bezpośredniej opozycji do przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary’ego Genslera, który w ostatnim czasie bardzo jasno przedstawił swoje przemyślenia na temat statusu giełd kryptowalutowych i tokenów. Na posiedzeniu senackiej komisji ds. bankowości, które odbyło się 15 września 2022 r. Gensler powtórzył swoje stanowisko, że większość kryptowalut to papiery wartościowe, a wielu pośredników, takich jak giełdy, broker-dealerzy i ci, którzy pełnią funkcje depozytowe, zajmuje się papierami wartościowymi i powinni oni być zarejestrowani w pewnym zakresie.

Warto podkreślić, że Gensler był w ostatnim czasie przedmiotem ostrej krytyki zarówno za podejście jego agencji do regulacji kryptowalut, jak i za brak działań przeciwko „dużym rybom” wśród giełd kryptowalutowych. Z kolei Kraken w przeszłości znalazł się pod ostrzałem Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych (OFAC) za rzekome umożliwienie użytkownikom z siedzibą w Iranie i innych krajach kupowania i sprzedawania kryptowalut, prawdopodobnie naruszając sankcje amerykańskie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0