Uniwersytet Cambridge uruchamia projekt badawczy dotyczący kryptowalut

1 marca 2022

Uczelnia współpracuje z czołowymi instytucjami bankowymi i firmami prywatnymi w celu wprowadzenia nowego projektu dotyczącego badań nad kryptowalutami.

Cambridge Center for Alternative Finance uruchomiło inicjatywę badawczą mającą na celu zapewnienie lepszego wglądu w szybko rozwijającą się branżę aktywów cyfrowych. Inicjatywa o nazwie „Cambridge Digital Assets Programme”, to publiczno-prywatna współpracą z 16 firmami, w tym instytucjami publicznymi, takimi jak Bank Rozrachunków Międzynarodowych Innovation Hub i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. W inicjatywie uczestniczą również banki, takie jak Goldman Sachs, giganci finansowi, tacy jak Mastercard i Visa, a także główni dostawcy funduszy inwestycyjnych, tacy jak Invesco.

Wśród innych uczestników projektu znalazły się: British International Investment, Dubai International Financial Center, Ernst & Young, Fidelity, brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju, Międzyamerykański Bank Rozwoju, London Stock Exchange Group, MSCI oraz Bank Światowy.

Główną misją Cambridge Digital Assets Programme jest umożliwienie dialogu publicznego na temat szans i zagrożeń związanych z rosnącą popularnością kryptowalut. Program będzie koncentrował się na trzech głównych obszarach, w tym na implikacjach kryptowalut dla środowiska, infrastrukturze i aktywach cyfrowych, w tym stablecoinach, walutach cyfrowych banków centralnych, a także kryptowalutach.

Zgodnie z ogłoszeniem, program opiera się na dotychczasowej pracy Cambridge Center for Alternative Finance w branży kryptowalut, w tym na rozwoju Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index. Jest on powszechnie stosowanym wskaźnikiem określającym procentowy rozkład wydobycia Bitcoina w poszczególnych krajach.
Inne badania kryptowalutowe CCAF obejmują serię Global Cryptoasset Benchmarking Study, zaprojektowaną w celu uwzględnienia trendów w ekosystemie, informowania o regulacjach i dyskusji na temat polityki i innych.

  • Program Cambridge Digital Assets, który dziś uruchamiamy, ma na celu zaspokojenie wynikającej z tego potrzeby większej jasności, zapewniając wgląd oparty na danych poprzez wspólne badania z udziałem interesariuszy z sektora publicznego i prywatnego – powiedział dyrektor wykonawczy Cambridge Center for Alternative Finance Bryan Zhang.

Według Michela Rauchsa, kierownika ds. aktywów cyfrowych w Cambridge Center for Alternative Finance, Cambridge Digital Assets Programme dostarczy decydentom obiektywnych analiz i dowodów empirycznych, których potrzebują, aby poruszać się w branży aktywów cyfrowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0