Uniwersytet Cambridge uruchamia projekt badawczy dotyczący kryptowalut

Uczelnia współpracuje z czołowymi instytucjami bankowymi i firmami prywatnymi w celu wprowadzenia nowego projektu dotyczącego badań nad kryptowalutami.

Cambridge Center for Alternative Finance uruchomiło inicjatywę badawczą mającą na celu zapewnienie lepszego wglądu w szybko rozwijającą się branżę aktywów cyfrowych. Inicjatywa o nazwie „Cambridge Digital Assets Programme”, to publiczno-prywatna współpracą z 16 firmami, w tym instytucjami publicznymi, takimi jak Bank Rozrachunków Międzynarodowych Innovation Hub i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. W inicjatywie uczestniczą również banki, takie jak Goldman Sachs, giganci finansowi, tacy jak Mastercard i Visa, a także główni dostawcy funduszy inwestycyjnych, tacy jak Invesco.

Wśród innych uczestników projektu znalazły się: British International Investment, Dubai International Financial Center, Ernst & Young, Fidelity, brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju, Międzyamerykański Bank Rozwoju, London Stock Exchange Group, MSCI oraz Bank Światowy.

Główną misją Cambridge Digital Assets Programme jest umożliwienie dialogu publicznego na temat szans i zagrożeń związanych z rosnącą popularnością kryptowalut. Program będzie koncentrował się na trzech głównych obszarach, w tym na implikacjach kryptowalut dla środowiska, infrastrukturze i aktywach cyfrowych, w tym stablecoinach, walutach cyfrowych banków centralnych, a także kryptowalutach.

Zgodnie z ogłoszeniem, program opiera się na dotychczasowej pracy Cambridge Center for Alternative Finance w branży kryptowalut, w tym na rozwoju Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index. Jest on powszechnie stosowanym wskaźnikiem określającym procentowy rozkład wydobycia Bitcoina w poszczególnych krajach.
Inne badania kryptowalutowe CCAF obejmują serię Global Cryptoasset Benchmarking Study, zaprojektowaną w celu uwzględnienia trendów w ekosystemie, informowania o regulacjach i dyskusji na temat polityki i innych.

  • Program Cambridge Digital Assets, który dziś uruchamiamy, ma na celu zaspokojenie wynikającej z tego potrzeby większej jasności, zapewniając wgląd oparty na danych poprzez wspólne badania z udziałem interesariuszy z sektora publicznego i prywatnego – powiedział dyrektor wykonawczy Cambridge Center for Alternative Finance Bryan Zhang.

Według Michela Rauchsa, kierownika ds. aktywów cyfrowych w Cambridge Center for Alternative Finance, Cambridge Digital Assets Programme dostarczy decydentom obiektywnych analiz i dowodów empirycznych, których potrzebują, aby poruszać się w branży aktywów cyfrowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0